Здоров'я – не все, але все без здоров'я – ніщо                   

                                                                               Сократ
      У століття інформаційних технологій організм дітей і дорослих зазнає великого впливу факторів, що негативно впливають на здоров'я. Не секрет, що телефони, комп'ютери, планшети, телевізори – щоденно надають навантаження на зоровий апарат дітей. Тому профілактична і коригуюча робота з органами зору виступає сьогодні, як необхідний компонент освітньої діяльності. Важливо не тільки навчити дітей виконувати спеціальні вправи в системі, але й зрозуміти необхідність турботи про своє зір і здоров'я в цілому. Однією з форм роботи з профілактики та корекції порушень зору, перевтоми зорового апарату виступають офтальмологічні паузи. Офтальмологічні паузи - це один із прийомів оздоровлення дітей, вони відноситься до здоров'я сберегаючих технологій, поряд з дихальною гімнастикою, самомасажем, це дотик органів взору до предметів, який легко перетворити в театр.  Основним прийомом проведення офтальмологічних пауз з дітьми з особливими потребами є використання ІКТ.
Мета
 офтальмологічних пауз : профілактика порушень зору дітей.

Завдання:

 -попередження стомлення;

 -зміцнення очних м'язів;

- зняття напруги;

- загальне оздоровлення зорового апарату.

    Офтальмологічні паузи  впливають на працездатність зорового аналізатора і всього організму.

 Умови:

 Проведення офтальмологічних пауз не вимагає спеціальних умов

Час:

Виконуються 2-4 хв.

Правило:

 При виконанні вправ голова нерухома (якщо не зазначено інакше). Дітям з патологією зору протипоказані вправи, пов'язані з тривалим і різким нахилом голови.

Прийом проведення використання ІКТ.

Загальні рекомендації:

   При плануванні з використанням ІКТ 1 раз в тиждень ми рекомендуємо за місяць розучувати і використовувати одну офтальмологічну паузу у віршах, з ніжною мелодією.

 

  Якщо офтальмологічні паузи використовується педагогом у системі здоров'я щодня, то рекомендується на тиждень планувати для розучування і виконання 1 комплекс у віршованій формі. За назвою гімнастики для очей легко підібрати її по темі . При плануванні рекомендується враховувати принцип ускладнення, відпрацювавши спочатку прості рухи очима вправо-вліво, вгору-вниз, кругові рухи, моргання, випинання очей, а потім використовуючи їх більш складного віршованого тексту в різних поєднаннях. Віршований текст також потрібно використовувати спочатку невеликий (до 4 рядків), а потім переходити до більш складних і довгих.
      Як показали сучасні дослідження, «офтальмологічні паузи покращують кровопостачання очних яблук, нормалізують тонус окорухових м'язів, сприяють швидкому зняття зорового стомлення. Так само сприяє профілактиці очних захворювань, поліпшенню зору, зменшення втоми очей і відновлення зору.
     Офтольмологічні вправи
передбачають удосконалювати рухи очима в різних напрямках з різних вихідних положень. Ми рекомендуємо декілька таких вправ за технологією «Театр  зцілювальних дотиків»: